ÇOCUĞUM ERGENLİĞE GİRİYOR! ERGENLİK BİR SORUN MU?

Çoğu zaman, “ Ah yeniden genç olsam!” desek de çocuklarımızın ergen olacağı endişesi, ergenlik belirtileri ile birlikte artmaya başlar. Ergenler bir yandan ailelerinin onları niçin anlayamadıklarını düşünürken, bir yandan da içinde bulundukları büyük ve hızlı değişime ayak uydurmaya çalışırlar.

Bir ergenle yaşamak da zordur. O zamana değin kontrol edebildiğiniz, ne yapacağını az çok bildiğiniz çocuğunuz gitmiş, yerine sevginizden şüphelenen, size düşman gibi davrandığını düşündüğünüz, arkadaşlarını size yeğleyen, sizi terk etmeye can attığını sandığınız başka bir varlık gelmiştir.

O halde ailelerin çocukları daha ergenliğe girmeden neler olacağını, nasıl davranmaları gerektiğini, gençlerin de yaşayacakları değişimleri ve bu değişimleri aileleri ile nasıl paylaşıp kendilerini nasıl anlatacaklarını bilmeleri gerekir.

Seminer Hedefleri:

  • Ergenliğin nasıl başladığını ve değişimleri değerlendirmek
  • Ergen ve ailelerin yaşadığı sorunları anlatmak
  • Ailelere ergenliğe gelen çocuklarıyla nasıl sağlıklı ilişki kurarak bu dönemi geçireceklerine ilişkin önerileri tartışmak

Tarih: 28 Kasım 2016, Pazartesi

Saat: 12:00-14:00

Yer: Bengi Semerci Enstitüsü- Poyracık Sk. Üstün Apt. No: 55/7 34365 Teşvikiye-Şişli/İstanbul

Eğitimci: Prof. Dr. Bengi Semerci

Ücret: 200 TL+ KDV

İletişim: Burcu Kaya

Tel: 0 212 225 70 74 – 0 533 273 15 34

E-Mail: sekreter@bengisemerci.com

Katılım: Çocuğu ergenlik dönemine girmiş ya da girecek olan anne-babalar (anne – baba birlikte katılım önerilir)

Kayıt: Katılımcı sayısı sınırlıdır. En son kayıt yaptırma tarihi 25 Kasım 2016 Cuma akşam saat 17:00 dır. Kayıt kesinleşmesi için bu tarihe kadar ödeme yapılması gereklidir.

rssyoutubeinstagram
Facebooktwitterlinkedinmail