Türkiye ekonomisinin %98 aile şirketlerinden oluşmaktadır. Çeşitli büyüklükteki aile şirketlerinin benzer sorunları vardır. Aile dinamikleri ile şirket dinamiklerini ayırmak, aile içi sorunların şirket yönetimine etkisini azaltmak, ailenin yöneticilerle olan ilişkilerini ayarlamak şirketlerin devamlılığı için önemlidir. Bengi Semerci Enstitüsü bu konudaki deneyimlerini aile şirketlerine danışmanlık hizmeti vererek paylaşmaktadır. Şirket anayasasının hazırlanması, yönetim kuruluğu başkanlığının devri, zamanlanması ve seçim yapılması konuları enstitünün çalışma alanlarıdır.
Yönetim, yönetimin devri konuları dışında, Bengi Semerci Enstitüsü sağlıklı çocuk yetiştirme konusundaki bilgi ve deneyimlerini aile şirketinde çalışacak çocukların yetiştirilmesi, çocukların kariyer planlamalarının yapılması, hedeflerin belirlenmesi ve sürdürülmesi konusunda şirket sahibi ailelere danışmanlık hizmeti vermektedir.

Süre

Aile ile tanışma ve hazırlık sonrasında belirlenen gereksinime uygun olarak süre belirlenir. Süreç bireysel görüşmeler, planlama çalışmaları, geri bildirimler ve raporlamalardan oluşmaktadır.

rssyoutubeinstagram
Facebooktwitterlinkedinmail