DEHB, her ne kadar bir çeşit odaklanmada, bir işe dikkatini verebilmede güçlük yaşama ve aşırı hareketlilik hali olarak bilinse de, çocuklarının yaşamının her alanını etkileyebilen bir durumdur. DEHB tanısı alan çocuklar, hayatlarını programlayabilmede güçlük yaşayabilmektedir. Çoğu için bir işe başlayabilmek ve başladığı işi sonlandırabilmek çok zordur. Bu sebeple de hem aile hem okul hem de arkadaş ilişkilerinde çok önemli sorunlar yaşayabilmektedirler.

Çocukları DEHB tanısı almış aileler için verdiğimiz seminerlerde, DEHB’yi tanımak, çocuklarının yaşamlarını programlayabilmelerine katkı sağlamak, aile içi ilişkileri düzenlemek ve DEHB’nin tedavisi hakkında aileleri bilgilendirmek amaçlanmaktadır.

DEHB tanısı almış ergen ve erişkinler için verdiğimiz seminerlerde ise gençler ve erişkinlerin yaşamlarında DEHB ve bunun getirdiği zorluklar, bu zorlukları kontrol edebilmek için yapılması gerekenler, iş ve ilişkilerini organize edebilme ve DEHB’nin tedavisi konularında bilgiler sunulmaktadır.

Seminer Süresi : 3 saat

rssyoutubeinstagram
Facebooktwitterlinkedinmail