Enstitü’yü kurarken bireylerin, ailelerin ve okulların, hem özel hem de iş yaşamlarında yaşam kalitelerini yükseltmeyi amaçladık. Yaşamın anlamı bilgiyle çoğalır. Bilgi sahibi bireyler sağlıklı aileler oluşturur.Bilgi sahibi bireyler dengeli iş yaşamını yakalar. Bilgiyi doğru yöneten okul başarıya ulaşır. Bilgili bireylerin oluşturduğu toplum değerlerine, sosyal sorumluluklarına sahip üst düzey bir toplumdur. Yaşamak ve kaliteli yaşamak önemlidir. Bunu sağlamanın yolu ise bilerek yaşamak…

Prof. Dr. Bengi Semerci, ekibi ile birlikte edindiği bilgi ve deneyimi daha geniş kitlelerle paylaşabilmek ve sosyal sorumluluk projelerini daha etkin hale getirebilmek için Bengi Semerci Enstitüsü‘nü kurmuştur. Ekip gittikçe büyümektedir. Ayrıca enstitüsü bünyesinde çalışmayan ama enstitü ile gönül bağı olan bir çok dalında başarılı kişi ile işbirliği yapılmaktadır.

Enstitü bir kaç alanda çalışmaktadır. Eğitim programları dışında, kurumsal yapılanma içinde kurumlara, özellikle aile şirketlerine yönelik şirket geliştirme, sorun çözme, planlama ve sürdürme konularında danışmanlık hizmeti vermekteyiz.  Kurumsal danışmanlığın yanı sıra çalışan kişilerin hedeflerinin belirlenmesi ve kişisel gelişimlerinin sağlanmasına katkı amaçlı bireysel koçluk ve mentorluk olarak bireysel danışmanlık hizmetimiz bulunmaktadır.

Enstitümüzün temel ilkesi gizliliktir. Eğitimlerimizi genele açık planlamaktan çok, sektörlere ve kurumlara yönelik özelleştirilmiş vermeyi yeğliyoruz. Eğitim programlarımızın hepsinde belirtilen içeriklerin pratik uygulamaları, canlandırmaları ve interaktif bazı çalışmaları mevcuttur. Örneklemler kurum özelliklerine ve alanına gore değiştirilmektedir.  Her eğitim programı benim başkanlığımda, o konuda yetkin olan diğer ekip üyesi ya da üyeleri ile gerçekleştirilmektedir. Ayrıca,tüm eğitim konularına ya da farklı konulara ilişkin Prof. Dr. Bengi Semerci’nin yaptığı 1-2 saatlik konferanslar olmaktadır.

rssyoutubeinstagram
Facebooktwitterlinkedinmail