Eğitim kurumlarını yönetmek, geliştirmek ve yaşatmak, diğer kurumlardan farklılıklar göstermektedir. Bengi Semerci Enstitüsü eğitim kurumlarının kurumsal yapısının oluşturulması, yöneticilerin ve çalışanların seçimi, yönetici ve çalışanlarla aileler arasındaki ilişkilerin düzenlenmesi konusunda okul ve kreşlere kurumsal danışmanlık hizmeti vermektedir.
Eğitim kurumlarına danışmanlık hizmeti yeni açılacak kurumun yapılandırılması sırasında temel konuların belirlenmesi ve plan hazırlanması aşamasında proje hazırlamak şeklinde yapılmaktadır. Ayrıca devam eden kurumların yeniden yapılanmaları, ilişkilerin düzenlenmesi ve gelecek planları oluşturulması sürecinde uzun süreli işbirliği yapılarak, gerek duyulduğu zamanlarda kriz yönetimi, değişikliklere uyum, yönetici ve çalışanların kişisel gelişim eğitimlerine katkı yapılması verilen kurumsal danışmanlık hizmetlerindendir.

Süre

Kurumun gereksinimine göre belirlenir. Yeni açılacak kurumlarda 2 ay+izlem olan süre, devam eden kurumlarda eğitim yılı olarak saptanmıştır.

rssyoutubeinstagram
Facebooktwitterlinkedinmail