Kişinin güçlü yanlarının desteklenmesi, hedefler belirlemesi, bu hedeflere daha kolay ulaşabilmesi için kurum çalışanlarının koçluk hizmeti alması yararlı olmaktadır.
Bengi Semerci Enstitüsü, kurum dışından verdiği bireysel koçluk ve mentorluk hizmeti ile, yönetime kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca,kurumsal değişikliklere uyum sağlanmasını kolaylaştırmak için, ekip üyelerine ve ekip yöneticilerine destek olmak, yeni pozisyonlara atanmış olan kişilerin, bu pozisyona uyumunu kolaylaştırmak kurumların koçluk ve mentorluk çalışmalarının amacıdır. Bunun yanı sıra Enstitü bu hizmeti ile yetenekli elemanların bu yeteneklerini geliştirerek, yeni kazanımlarla bireysel ve kurumsal verimini artmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

Süre

Koçluk bir süreçtir. Bu sürecin denetimli ve sistemli olması gerekir. Gizlilik önemlidir. Başlangıçta gereksinimlerin belirlenmesi ve değerlendirme yapılması sonrasında süreç planlanır. Kişinin gereksinimine göre belirlenen süre ve görüşme aralıkları seçilir. Sürenin bitiminde bir dönem değişimler izlenir.

rssyoutubeinstagram
Facebooktwitterlinkedinmail