IŞIN ŞANLI

Uzman Psikolog Işın Şanlı, 2010 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden, 2012 yılında Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’ndan mezun olmuştur.

Lisans ve Yüksek Lisans öğrenimi sırasında eğitim ve araştırma hastanelerinin psikiyatri kliniklerinde ve özel psikiyatri kliniklerinde stajyer olarak görev almış, gözlem ve tanılama çalışmalarına katılmıştır. Yüksek Lisans öğrenimi boyunca Bilişsel Davranışçı Terapi ağırlıklı terapi eğitimlerini tamamlamış, Doğuş Üniversitesi Psikoloji Eğitim Merkezi’nde süpervizyon ile çocuk, ergen ve yetişkinlerle psikoterapi uygulamalarında bulunmuştur. Bu süreçte “Filial Terapi yaklaşımının etkinliğinin incelenmesi” çalışmasında uygulayıcı psikolog olarak görev almış ve Yrd. Doç. Dr. Nilufer Kafescioğlu Aydın’ın süpervizyonu ile, okul öncesi dönemdeki çocuklarla Filial Terapi uygulamalarında bulunmuştur. Aynı zamanda, Doç. Dr. Nur Serap Özer tarafından yürütülmekte olan “Öfke ile Başetme” Programı’nın Türkiye’ye uyarlanması çalışmasında uygulayıcı psikolog olarak görev almış ve kendisinin süpervizyonu ile ilkokul çağındaki çocuklarla bireysel öfke kontrolü çalışmalarında bulunmuştur. Yüksek Lisansını, “Bulimia Nervosa ve ilişkili olduğu kilo ve vücut şekli hakkındaki bilişsel altyapı hakkında bir literatür taraması” konulu bitirme çalışması ile tamamlamıştır.

Yüksek Lisans öğrenimi ile eşzamanlı olarak, 2 yıl süreyle Doğuş Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmış, akademik araştırmalara ve yürütülmekte olan lisans derslerine destek sağlamıştır.

Yaklaşık 1 yıl süre ile Ankara Keçiören Belediyesi Çocuk Danışma Merkezi’nde Uzman Psikolog olarak görev almıştır. Burada çocuk ve ailelere yönelik psikolojik danışmanlık vermenin yanı sıra ailelere yönelik eğitim çalışmaları gerçekleştirmiştir.

Kasım 2013 tarihinden itibaren Bengi Semerci Enstitüsü’nde klinik çalışma ve araştırmalarını sürdürmektedir.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail
rssyoutubeinstagram