Enstitümüzü kurarken bireylerin, ailelerin ve okulların, hem özel hem de iş yaşamlarında yaşam kalitelerini yükseltmeyi amaçladık. Yaşamın anlamı bilgiyle çoğaldığı inancı ile yola çıktık.

Bilgi sahibi bireyler sağlıklı aileler oluşturur.

Bilgi sahibi bireyler dengeli iş yaşamını yakalar. Bilgiyi doğru yöneten okul başarıya ulaşır. Bilgili bireylerin oluşturduğu toplum değerlerine, sosyal sorumluluklarına sahip üst düzey bir toplumdur. Yaşamak ve kaliteli yaşamak önemlidir.

Sağlıklı büyüyen ve eğitim alan insanların çalıştığı kurumlar güçlüdür.

Kendini geliştiren, iş yaşamında çıkan sorunlarla baş edebilecek çalışanlar kurumlarını güçlendirir. Çalışanlarının gelişimlerini destekleyen, sorunlarını çözmelerinde yardımcı olan kurumlar güçlenir.Güçlü kurumlar güçlü ekonomi demektir.

Bunu sağlamanın yolu ise bilerek yaşamak…

Prof. Dr. Bengi Semerci, ekibi ile birlikte edindiği bilgi ve deneyimi daha geniş kitlelerle paylaşabilmek ve sosyal sorumluluk projelerini daha etkin hale getirebilmek için
Bengi Semerci Enstitüsü‘nü kurmuştur. Ekip gittikçe büyümektedir. Ayrıca enstitüsü bünyesinde çalışmayan ama enstitü ile gönül bağı olan bir çok dalında başarılı kişi ile işbirliği yapılmaktadır.

rssyoutubeinstagram
Facebooktwitterlinkedinmail